Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Problemy z pamięcią i koncentracją a depresja

Problemy z pamięcią i koncentracją a depresja

Witam ,mam problemy z pamięcią i koncentracją .Nie wiem co się ze mną dzieje.W trakcie rozmowy z moim chłopakiem staram się go dobrze wysłuchac ale nie potafie na tyle się skupic żeby zapamiętac to co do mnie mówi.Co za tym idzie wali mi się życie .Mam bardzo duże problemy z pamiecią krótkotrwałą .Czytałam na jednym z forów ,że moze to by przyczyną depresji. Mam bardzo niska samoocenę i nie wiem co zrobi żeby móc znów sie otwożyc przed moim chłopakiem i nie bac się że zapomne . pomocy!!!














Ania 2009-12-08, 10:02

Przede wszystkim radzę skonsultować się z lekarzem. Oczywiście depresja może być przyczyną dolegliwości, ale należy wykluczyć inne np. zmiany w obrębie ośrodków mózgu odpowiedzialnych za procesy pamięciowe. Tak czy inaczej trzeba taki stan leczyć.

neuron 2009-12-08, 15:44

A do jakiego lekarza mogłabym się udac z moim problemem.Proszę o poradę.

ania 2009-12-08, 21:08

Na początek z lekarzem rodzinnym, który ewentualnie skieruje Panią dalej, do odpowiedniego specjalisty.

neuron 2009-12-09, 16:05

Niestety mój lekarz rodzinny próbuje mnie leczyc od ponad trzech miesięcy i nie widac wogóle skutków .Chciałabym skonsultowac się ze specjalistą prywatnie .Chciałabym tylko wiedziec do kogo się udac najpierw.

ania 2009-12-09, 20:52

W takim razie najlepiej udać się bezpośrednio do neurologa. Skierowanie może Pani uzyskać od lekarza rodzinnego lub udać się prywatnie.

neuron 2009-12-10, 15:07

Najlepszym lekarzem od leczenia nerwic jest psychiatra.Można iść do niego bez skierowania.

beata 2010-12-04, 12:04

Witam .ja osobiście uważam że powinna pani porozmawiać z psychoterapeuta.czesto nie nie potrafimy zapamietac tego co ktos do nas mowi dlatego ze sie stresujemy,boimy sie tej osoby, tak jakośc podswiadomie,albo zalezy nam na akceptacji tej osoby ,co o nas pomyśli dlatego nie mozemy sie skupic na rozmowie.

Anna 2012-12-04, 11:37