Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Problemy z nauką i koncentrowaniem się przy stosowaniu leków przeciwpadaczkowych

Problemy z nauką i koncentrowaniem się przy stosowaniu leków przeciwpadaczkowych

Witam, nie wiem co już robić. Początkowo myślałem, że to po prostu z lenistwa ale ja na prawdę bardzo się staram i nie mogę się skoncentrować przy nauce, nic nie zapamiętuje, nie potrafie powtórzyć tego co czytam, mimo, że w czasie czytania wydaje się to oczywiste! Słyszałem że leki przeciwpadaczkowe przyczyniają się do braku koncentracji, nie wiem jednak czy to do końca prawda. Jest to dla mnie ogromny problem ponieważ zacząłem studia, mam 1 sesje i 2 niezdane egzaminy (kierunek humanistyczny, dużo pamięciówy) Dodam, że od 6 lat biore Depakine + Lamitrin miałem 3 ataki w życiu, w 1 i 3 roku leczenia. Może powinienem odstawić leki? Lekarz mi to zaproponował ale powiedział, że nie może mi zagwarantować, że padaczka nie wróci w jeszcze większej skali więc boje się tego. A może są jakieś sposoby na neutralizowanie tego? W szkole chwalą sobie jakieś odżywki *memory speed*, jedzą też *sesje* ale nie wiem czy mi wolno nawet.. Proszę o odp!

Rolph 2012-02-27, 10:47

Jeśli przez ostatnie 3 lata nie występowały napady padaczkowe można rozważyć odstawienie leków. Oczywiście stopniowo i pod kontrolą neurologa. Mogą one niestety wpływać na koncentrację. Może Pan stosować sesję, czy magnez, oczywiście z umiarem.

neuron 2012-02-28, 20:25