Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Problemy z drętwieniem rąk i nogi

Problemy z drętwieniem rąk i nogi

Witam , moj problem zaczal sie 9 miesiecy temu ,a mianowicie od klucia w prawej lopatce co przerodzilo sie w dretwienie prawej reki calej.i tak ponad 6 miesiecy,nie moznosc spania w nocy. nie moglam tez czasami nawet pisac. puzniej skolei troche odpuscilo i az tak mi nie przeskadalo.ale przy nacisku w okolicy miedzy kregami odcinka piersiowego a lopatka jest odczuwalny bol i caly czas jest jakby sztywniejsze to miejsce,przy badaniu kluciu igielka uczucie otepienia jakby. a ok 4 miesiace temu zaczal sie problem z noga lewa,od tez jakby uczucia klucia w krzyzu az do posladka,a po kilku godzinach uczucie dretwienia i oslabienia nogi,zmniejszone czucie.po chodzeniu noga bardziej dretwieje boli w kostce i bol przeszywa posladek. czasami tez mialam wrazenie jakby lewa reka tez troszke dretwiala. a od wczoraj zaczelo sie dretwinie odretwienie lewej reki wlasnie z dretwiniem az do malego palca u dloni.uczucie jakby cierpniecia ,czuje tez jakby odretwienie w odcinku piersiowym kregoslupa i pobolewania czasami. Jestem juz po MR ale niby nie wykazalo ucisku na nerwy,mialam je na poczatku czerwca, w odcinku piersiowym c6-7 wypukly dysk, a w ledzwiowym l5-s1 poczatki zmian zwyrodnieniowych .lecze sie w uk .neurolog nie postawil diagnozy,czekam na druga opinie z innym lekarzem.moje objawy wskazuja na dyskopatie z tego co juz sie dowiedzialam, a skoro nie ma ucisku na nerwy to moze rehabilitacja ale narazie czekam niestety az postawia diagnoze. :( mam nadzieje ze nie bedzie za puzno. czasami czuje sie lepiej a potem znow gorzej,ale wieczorem po calym dniu tez bardziej odczuwam,nie pracuje,zajmuje sie dziecmi i domem. prosze o opinie ,dziekuje bardzo z gory:)

Ola 2012-08-18, 12:04