Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Problemy psychiczne,emocjonalne lub zmiany w mózgu po dawnym urazie

Problemy psychiczne,emocjonalne lub zmiany w mózgu po dawnym urazie

Witam,
Nazywam się Michał i mam 17 lat. Jestem bardzo nerwowy i impulsywny, bardzo często odczuwam nadmierne pobudzenie i rozdrażnienie, mam duże trudności z koncentracją, planowaniem i uczeniem się, nie mogę skupić swoich myśli na jednej rzeczy czy na jednym, konkretnym zagadnieniu, miewam dość częste trudności z zasypianiem. Codziennie praktycznie przydarzają mi się także natrętne myśli, od których bardzo ciężko jest mi się uwolnić. Dość często także boli mnie głowa, czuję się zmęczony i wyczerpany. Pojawia się u mnie także wrażenie gonitwy myśli, a czasami także i pewnej *pustki* w głowie. Ogólnie rzecz biorąc na wszystko reaguję bardzo emocjonalnie i mam problemy sam ze sobą i ze swoimi uczuciami i myślami, ze swoją psychiką, na ogół czuję się napięty, podenerwowany, a nawet wręcz zwariowany. Często także odczuwam lęk i stres. Pamiętam, że gdy byłem jeszcze małym dzieckiem to zdarzyło mi się kilka razy uderzyć się w głowę- raz spadłem z bujawki i uderzyłem się o ziemię, ze 2-3 razy wszedłem także na słup. W okresie późniejszym, gdy byłem w gimnazjum także zdarzały mi się takie drobne uderzenia, m.in. o gaśnicę w szkole czy o ścianę w domu. To wszystko praktycznie nie wyglądało zbyt groźnie, nie były to żadne poważne ani niebezpieczne urazy, mimo iż nieraz uderzałem się dość mocno. Ani razu nie straciłem jednak przytomności, nie chodziłem z tym nawet do lekarza ani nie robiłem żadnych badań, bo żadnych niepokojących objawów nie było, kończyło się tylko na małych guzach czy niewielkich rozcięciach skóry, i tyle. Chciałbym się jednak zapytać: czy te drobne uderzenia w głowę z przeszłości mogły zaowocować jakimiś zmianami w mózgu/jego uszkodzeniami, które mają jakiś wpływ na te moje obecne problemy? Interesuje mnie to bo od jakiegoś czasu szukam już możliwych przyczyn moich trudności i problemów, i ostatnio to właśnie przyszło mi do głowy. Czy to możliwe, że to właśnie przez te drobne urazy mam jakieś kłopoty emocjonalne i psychiczne? I czy mogły mi się zrobić jakieś krwiaki od tych uderzeń? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Michał 2013-02-02, 08:56