Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Problem z kregoslupem

Problem z kregoslupem

Nie wiem dla czego mam taki problem jak siedze odczowam bol kregoslupa kiedys mialem tak ze siedzialem na miekich miejscach i twardych i nie odczówalem bolu ateraz odzczowam bol i jakby kregoslop wciskal mi sie w w kierunku brzucha potym odczowam sie slaby

prosilbym o pomoc














Mariusz 2014-07-06, 20:24

Jeśli odczuwasz ból podczas siedzenia to możliwe że przyjmujesz złą pozycje ciała, siedzisz za długo, masz nieergonomiczny fotel/krzesło lub wszystko potrochu.

Kiedy siedzisz plecy najlepiej miej oparte o fotel, dolną część kręgosłupa dosuniętą do oparcia, klatka piersiowa wysunięta do przodu, głowa wysunięta lekko do góry *podnosi* cały szkielet. Jeśli pracujesz z komputerem najlepiej aby monitor był na lini oczu. Dobrze jest także mieć lekko napięte mięśnie brzucha.

Długie siedzenie niszczy kręgosłup. Wstawaj przynajmniej co 1 godz lub częściej. Jeśli pojawi się ból dobrze jest rozprostować ręce nad sobą.

Przyjrzyj się fotelowi na jakim siedzisz- może tu lezy przyczyna. Ergonomiczny fotel nie musi być drogi. Ja mam taki za 400 zł i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo warto pomyśleć nad poduszką rehabilitacyjną do siedzenia i/lub poduszką lędźwiową.

_____________________
http://dbamokregoslup.pl

dużo zdrowia
Patryk
_____________________________________________
nie jestem lekarzem, nie udzielam porad medycznych
bóle kręgosłupa DA się wyleczyć

Patryk, dbamokregoslup.pl 2014-07-07, 15:22