Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Prądy, kłucie i pieczenia w odcinku piersiowym kręgosłupa

Prądy, kłucie i pieczenia w odcinku piersiowym kręgosłupa

Mam do pana pytanie . Odczuwam ból w odcinku piersiowym kregosupa,tak jak by prądy kłucie i czasami pieczenia w ciągu dnia.I ból odczuwam co dziennie .Oto mój rtg kregosupa piersiowego.Zaostzrenia pojedyńcze osteofity krawędzi przednio- bocznych trzonów.Nierówność płytek pokrywających trzonów i niewielka sklerotyzacja.Ale zauważyłem że jak uprawiam sex z żoną to kręgosup przestaje boleć po stosunku tak na 2 godziny mam spokój. Co może z tego wynikać.I zas ból powraca.Czy jakieś badania powinnienem zrobić.Często sie denerwuje.Jak to może byc przyczyna.

Arek 2011-09-14, 16:30

W zasadzie samo rtg nie wyjaśnia dokładnej przyczyny bólu, oczywiście zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa najpewniej odgrywają tu istotną rolę. Warto wykonać MR. Prawdopodobnie występuje ucisk na korzenie nerwowe, stąd dolegliwości. Należy oczywiście wykluczyć choroby układu pokarmowego, oddechowego czy krążenia. Odpowiedni wysiłek oraz hormony wydzielane podczas współżycia pozytywnie wpływają na odczuwanie bólu.

neuron 2011-09-15, 22:02