Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Prąd po kręgosłupie

Prąd po kręgosłupie

Kiedy pochylam głowę w dół to przechodzą mnie takie dziwne prądy po kręgosłupie, zwłaszcza w jego dolnej częsci. Czasami drętwieją mi palce u rąk kiedy się budzę. Dodam jeszcze że mój kręgosłup lędźwiowy jak i szyjny jest w kiepskim stanie o czym świadczą prześwietlenia które robiłem

Mam 25 lat, obawiam się żeby nie było to SM :/














łukasz 2013-05-26, 17:56

Witaj,
taki objaw fachowcy nazywają objawem Lhermitt*a, niektórzy uważają go za typowy dla SM, ale występuje on i w innych chorobach neurologicznych, tzw. demielinizacyjnych (uszkodzone osłonki nerwowe).
Poszukaj dobrego neurologa, zrób rezonans magnetyczny głowy z kontrastem(ważne!). Ja mam córkę w twoim wieku z diagnozą SM (uważam, że postawioną zbyt pochopnie), zrobiliśmy też test LTT w celu wykluczenia boreliozy, czy neuroboreliozy (daje podobne objawy do SM, również w rezonansie) - wynik wykazał boreliozę, chociaż w szpitalu na Szaserów w Warszawie *nie wyszła*.
Córka też ma takie objawy jak ty, jest leczona antybiotykami na boreliozę wg metody ILADS (nasi zakaźnicy jej nie uznają).
Lekarze zbyt chętnie stawiają diagnozę SM, ja nie twierdzę, że moja córka nie ma tej choroby, bo tego nie wiem, ale wiem, że ma też chorobę odkleszczową (można nie pamiętać kontaktu z kleszczem!), która jest także groźna.
Łukasz - chciałam pomóc, nie nastraszyć. Dzielę się tylko doświadczeniem zdobytym podczas diagnozowania mojej córki w kierunku stwardnienia.
Pozdrawiam

Ludwika 2013-05-27, 21:09