Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Poziome ustawienie kości krzyżowej, wypuklina lędźwiowo-krzyżowa i ślad płynu w stawach międzywyrostkowych

Poziome ustawienie kości krzyżowej, wypuklina lędźwiowo-krzyżowa i ślad płynu w stawach międzywyrostkowych

Otrzymałam wynik rezonansu:spłycenie lordozy lędżwiowej.Prawie poziome ustawienie kości krzyżowej.Na poziomie L-5-S-1centralna wypuklina krążka na 4,6mm,z miernym uciskiem na worek oponowy i lewy korzeń S -1 w worku.Niewielki bulging pozostałych krążków lędżwiowych i dolnych piersiowych z modelowaniem worka oponowego.Rdżeń kręgowy w widocznym odcinku o prawidłowym sygnale.ślad płynu w stawach międżywyrostkowych L4-L5-S1-co może odpowiadać cechom niewielkiej niestabilności lub zmianom przeciążeniowym.Mam 27 lat kręgosłup boli mnie od ponad roku coraz bardziej,jestem coraz sztywniejsza,słabną mi nogi,mam problem z nachylaniem się.CO MAM ROBIĆ???CZY BĘDĘ MUSIAŁA MIEĆ OPERACJĘ

MARZENA Z BYDGOSZCZY 2011-09-22, 09:57

Najpierw należy skonsultować się z neurochirurgiem. Pani objawy i sam wynik badania wskazują i potwierdzają ucisk na korzenie nerwowe, czego rehabilitacja nie usunie. Operacja może być jedynym rozwiązaniem.

neuron 2011-10-31, 21:24

Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędżwiowej,półpoziome ustawienie kości krzyżowej. Trzony kregowe o prawidlowej wysokości oraz morfologii sygnału.Obszar zwyrodnienia tłuszczowego w trzonie Th10.Osteofity na krawedziach trzonow kregów.Tarcze międzykręgowe o prawidlowej wysokosci,na poziomie L5/S1 o obnizonejintensywnosci sygnalu w obrazach T2 zależnych. Na poziomie L4/L5szerokopodstawna protruzja tarczy międzykregowej z redukcja przestrzeni buforowej worka oponowego oraz z obustronnym ograniczeniem otworów miedzykregowych,w wiekszym stopniu lewego. Na poziomie L5/S1 szerokopodstawna protruzja tarczy miedzykregowej z cechami pęknięcia pierścienia wloknistego,która wraz z osteodfitami powoduje obustronne ograniczenie otworów międzykręgowych.

Barbara 2013-02-23, 14:57