Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Pozaciągany róg czołowy komory bocznej

Pozaciągany róg czołowy komory bocznej

Witam serdecznie,piszę ponieważ mam pytanie.....moja córka w 8 miesiącu życia miała założoną zastawkę hakima,teraz ma 12 lat .Tydzień temu miała robioną tomografię której opis jest następujący;zmian ogniskowych mózgowia nie uwidoczniono.Rowki nasklepistości w normie.po stronieprawej jest mocno zniekształcony-pozaciągany róg czołowy komory bocznej,jest wyraznie szerszy niż polewej i w przyległej tkance mózgowej wytworzone jestpołączenie do zastawki,która dochodzi do tej zacągniętej części,ale jest poza układem komorowym.Poza t a okolicą układ komorowy nieposzerzony,symetryczny,poszrzony;komora 3 do 8-9mm,wskażnik ewansaok o,35.szerokie symetryczne kości.padanie zostało wykonane bez kontrastu.Czy mogłby mi ktoś wytłumaczyć czy to jest coś poważnego?bardzo się martwię...z góry bardzo dziękuję

Sara 2012-02-29, 12:50

Należy wraz z płytą CD udac się do neurochirurga, by sam ocenił obraz. Sam opis nie jest wystarczający.

neuron 2012-03-01, 19:46