Powtarzanie czynności a stres

Witam uczęszczam do LO na profil humanistyczny. W niedalekiej przyszłości chciałbym udać się na studia prawne. Mam taki mianowicie problem: Już od kilku lat (4-5) zauważyłem, że zawsze muszę wszystko sprawdzać kilkukrotnie, np. Zamknę drzwi za sobą i sprawdzam za chwilę 2 razy czy są na pewno zamknięte, wychodząc do szkoły, w domu otwieram plecak i 2 razy sprawdzam czy na pewno wszystko mam, po lekcji patrzę czy na pewno spakowalem książki, sprawdzam kilkukrotnie zastępstwa szkolne, mimo, że już je sprawdzałem minutę temu. Wszystkiego muszę być pewien, albo jest to może jakaś choroba? Nie wiem co temu może towarzyszyć. Uczę się w miarę dobrze, ale czasami przez nadmierny stres zapominam prawie wszystko. Przed szkoła wszystko wiem, a na sprawdzianie, lub odpowiedzi ustnej połowę rzeczy zapominam. Popełniam kardynalne błędy czasami! Nie mam pojęcia dlaczego? Pragnę dodać, że dużo czasu spędzam przy komputerze od ok. ponad 6 lat, w czasie szkoły - 5-6 godzin dziennie, a jak jest wolne to - nawet do 14-15 godzin. Boję się, że przez komputer może niszczyć mi się pamięć i słabnie koncentracja. Czasami za bardzo się przejmuję wszystkim i wszystko do siebie biorę. Każde slowa nauczycieli powiedziane do mnie, analizuję po 2-3 razy, podczas gdy koledzy po prostu to ,,olewają,, nieraz. Kończąc, nie wiem, czy to ciągle sprawdzanie wszystkiego i pilnowanie, oraz nieraz problemy z pamięcia i stresem, nie utrudnią mi studiów.

Proszę o Odpowiedź
Uczeń LO

Paweł 2012-06-24, 02:49