Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Powrót padaczki przy zapisie EEG na pograniczu normy

Powrót padaczki przy zapisie EEG na pograniczu normy

Witam,
w wieku 10 lat miałem rozpoznaną padaczkę (upadałem i traciłem przytomność, były zmiany w EEG) , byłem leczony depakine chrono przez 4 lata, leczenie zostało przerwane rok po ostatnim napadzie.

Teraz po 6 lat od zakończenia leczenia, od pół roku mam nagłe bóle głowy i po parunastu minutach upadam i pojawiają się szarpnięcia mięśni. W ciągu dnia występują też pojedyncze szarpnięcia mięśni np. nogi, ręki oraz drżenie rąk.

Zrobiłem MR głowy i wszystko w porządku.
EEG: zapis na pograniczu normy.
W zapisie rejestruje się czynność alfa 9-10 hz o ampl. 20-40uv w przednich częściach mózgu przemieszana z seriami fal szybkich beta.
W okolicach skroniowych z przewagą po stronie prawej występują pojedyncze i po kilka fal teta 6-7 hz czasami o zaostrzonym rysunku, widoczne głównie w programie z trójkątnym rozkładem elektrod.
HV nieznacznie zwiększa ilość fal teta. FS bez wplywu na zapis.
R.Z. obecna. Na początku zapisu zarejestrowała się jednorazowa uogólniona krótka seria fal 7-8 Hz o ampl. wyższej po stronie prawej do 45uv.
Idę niedługo do lekarza i chyba będą włączone znowu leki przeciwpadaczkowe?

Karol 2011-08-22, 10:10

Tak, leczenie p/padaczkowe może zostać znowu włączone, na pewno będą to małe dawki leku, ale jednak.

neuron 2011-08-23, 22:26

Byłem już u lekarza. Nie wiem czy trafiłem do dobrego, mam wątpliwości. Chce abym zrobił eeg po pobudzeniu np. nieprzespanej nocy. A teraz mi przepisał Nilogrin. Nie wiem co ten lek ma wspólnego z padaczką? i czy w ogóle brać to?

Karol 2011-08-25, 23:04

Przepisany lek stosowany jest w zaburzeniu krążenia mózgowego. Nie sądzę, aby Panu pomógł. Radzę udać się do innego neurologa.

neuron 2011-08-25, 23:47

Wakacje przeszkodziły mi trochę w wizytach u lekarza ;) Chciałem się spytać czy ktoś zna godnego polecenia neurologa z Luxmed*u w warszawie?

Karol 2011-09-21, 18:39