Forum neurologiczne » Bóle głowy » Powiększona szyszynka i bóle głowy

Powiększona szyszynka i bóle głowy

Witam serdecznie. Z powodu bólów głowy dostałam skierowanie na MRI angio naczyń mózgowych. Wyniki są następujące:
*W wykonanym badaniu nie uwidoczniono cech tętniaków ani malformacji naczyniowych. W sekwencji FLAIR szyszynka powiększona wym. poprzeczne 13,8xx8mm z hipointensywnymi zmianami wewnątrz od 1 do 6mm - obraz najpewniej odpowiada zwapnieniom, ale ze względu na powiększenie gruczołu wskazana weryfikacja w badaniu dedykowanym ocenie struktur mózgowia (MR mózg z kontrastem)*.

Pytanie - jak bardzo miarodajne jest badanie angio? Czy ocenia tylko naczynia czy też wykrywa inne guzy?
I czy taki wynik jest mocno niepokojący? Na badanie z kontrastem będę musiała czekać kolejne 3 m-ce, nie wiem jak czas ma się do takich zmian.
Szyszynka ponoć odpowiada za gospodarkę snu i czuwania, a ja od jakiegoś czasu mam straszne problemy ze snem. Byłam jednak pewna, że ma to związek z dość stresującymi wydarzeniami jakie przeżywałam ok pół roku temu (nagłe wybudzania, konieczność czuwania w środku nocy i trudności z ponownym zaśnięciem). Czy stres może zaburzyć funkcjonowanie tego gruczołu?
Chciałabym też iść na cito z tym wynikiem prywatnie, tylko nie wiem czy to neurologa czy neurochirurga?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie!

Agnieszka, 2013-04-18 20:36:56
Podbijam pytanie. Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 m-ce, kolejne mri jeśli dostanę skierowanie, za pół roku.


A., 2013-06-08 21:30:32
Wow, widzę, że ten serwis działa dokładnie tak jak państwowa służba zdrowia. Nie działa.
Dzięki za *pomoc*.

Agnieszka 2013-03-08, 13:53