Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Powiększająca się asymetria układu komorowego

Powiększająca się asymetria układu komorowego

Proszę o ocenę badań USG głowy mojego synka:

USG z 02.02 (po urodzeniu) nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

USG z 12-03 (1,5 mies.)wykazało asymetrię komór bocznych z przewagą po str.lewej głębokości 5 mm, zaokrąglony róg czołowy lewej komory bocznej, pozostałe struktury prawidłowe, nie poszerzone.

USG z 10-10 (8,5 mies) wykazało asymetrię komór bocznych z przewagą po str.lewej, gł. rogu czołowego komory bocznej lewej 8 mm, prawej 6mm, róg czołowy komory bocznej lewej zaokrąglony, wskaźnik komorowo-czaszkowy w górnych granicach normy, komora III wym.L-P 10 mm, przymózgowa przestrzeń płynowa na wys. ciemienia po str lewej 5,6 mm, po str prawej 4 mm.

Dziecko urodzone w 41 tyg, cesarskim cięciem z powodu przedłużającego się porodu naturalnego, 10 pkt apgar, obwód główki obecnie 45-46 cm (8,5 miesiąca), rozwija się prawidłowo, nie uczęszczamy na rehabilitację, co 2-3 mies. kontrola w poradni neonatologicznej.

Bardzo martwię się ostatnimi wynikami, gdyż wydają mi się one gorsze od poprzednich. asymetria miała się cofać, a zdaje się pogłębiać. Proszę o ocenę, gdyż wizytę u specjalisty mamy dopiero za 5 tygodni.

Agnieszka 2012-10-12, 16:17

Witaj, ja mam bardzo podobną sytuację . Zamiast zmiejszać się komory się powiększają . Napisz mi proszę jak to wygląda u Ciebie. Jest lepiej? Czekam na odpowiedź

ewa 2012-12-12, 21:01