Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Pourazowe zmiany w kręgosłupie szyjnym

Pourazowe zmiany w kręgosłupie szyjnym

W lutym miałam wypadek.Upadlam na lewy nadgarstek odbilam sie od ziemi a moja reka podwinela sie do tylu,upadek byl tak mocny ze odbiłam sie od ziemi jak piłka.Na początku czułam ból nadgarstka wiec wysłano mnie na prześwietlenie które nic nie wykazało.Pojawił sie też ból przedramienia oraz karku.Po miesiącu dolegliwości nie ustępowały,wiec zrobiono drugie prześwietlenie. Zaczeły sie pojawiac dziwne objawy ból przedramienia,drętwienie dłoni,uczucie więdniejącej ręki,kłucie w łokciu.Od dwóch miesiecy jestem na zwolnieniu, .Każdego wieczoru przd snem dłoń jest jak sztuczna.Słysze też trzaski przy każym skręcie głowy,. Mam problemy ze snem,boli mnie głowa zwłaszcza nocą,oraz cierpnie cały kark,bark oraz lewa strona twarzy.Nigdy wczesniej przed upadkiem nie miałam takich dolegliwości. Na dzień obecny zrobiono mi rezonans magnetyczny,wynik badania brzmi MR odcinka C Opis: Badanie wykonano w sekwencjach T1 TSE, T2 TSE, T2 TIRM FS, T2 me2d.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów z osteofitami na poziomach C4-C7 uwypuklającymi się do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych.Na poziomie C4/C5 tylnoprawoboczne uwypuklenie tarczy międzykręgowej z uciskiem worka oponowego i korzeni po stronie prawej.Na poziomie C5/C6 uwypuklenie centralne z uciskiem worka oponowego i korzeni obustronnym.Nieduże uwypuklenie centralne na poziomie C6/C7 z niedużym uciskiem worka oponowego i korzeni po str.prawej.Kanał kręgowy minimalnej szerokości ok.12mm na poziomie C5/C6-niewielka stenoza. Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy.
Czy ten wynik kwalifikuje sie do zabiegu operacyjnego? Proszę o odpowiedz

EDYTA 2012-05-14, 21:41

Należy jeszcze skonsultować się z neurochirurgiem osobiście, opisano ucisk na struktury nerwowe. Trudno na razie powiedzieć czy to one powodują dolegliwości. Najpewniej uraz ma tu największy wpływ.

neuron 2012-05-15, 17:52