Forum neurologiczne » Bóle głowy » Potworny ból głowy i karku

Potworny ból głowy i karku

Witam!
Mam pytanie do Specjalisty
Od kilku lat boli mnie głowa. Na początku bóle występowały rzadko i dało je się uśmierzyć tabletkami. Ostatnio natomiast bóle pojawiają się przynajmniej raz w tygodniu.
Zauważyłem że ból występuje po noszeniu ciężkiego plecaka lub wysiłku fizycznym. Zawsze rano.
Ból zaczyna się od barku i obejmuje głowę kark oraz oko. Jest to bardzo potworny tępy ból coś jak bym uderzył z dużą siłą o beton. I tak jak wspomniałem zaczyna się od barku lewego lub prawego dochodzi kark potworny ból głowy i gałki ocznej.Rano ból nie jest duży, ale po wstaniu i z czasem narasta i obejmuje kark głowę a na końcu gałkę oczną. Mam też napięte mięśnie karku i barków. Leki tzw NLPZ nic nie dają bądź działają w minimalnym stopniu i w dawkach np. ketoprofenu 400-600 mg.
Robiłem różne badania: tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, EEG itd i wszystko było ok.
Nie mam pojęcia skąd bierze się ten ból.
Biorę silne leki opioidowe od kilku lat, do tego clonazepam i leki antydepresyjne.
Śpię też na poduszce ortopedycznej ale i ona nie działa.
Proszę o odpowiedź, gdyż ból ten jest nie do wytrzymania nie da się nic robić, ponieważ jest tak potwornie silny.
Z góry dziękuję

Tomasz 2013-08-02, 16:13