Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Poszerzone przestrzenie płynowe międzymózgowe

Poszerzone przestrzenie płynowe międzymózgowe

Witam, nie posiadam wiedzy w tym zakresie, stąd moje pytanie. Jeśli powtarzam wątek to przepraszam. MIanowicie - mam wyniki badania Tomografii Komputerowej mózgowia, które wykazało, że przestrzenie płynowe przymózgowe i przymóżdżkowe miernie inwolucyjnie poszerzone. Co to oznacza? Jak się to leczy, jakie to niesie ze sobą konsekwencje, etc. ? Dodam, że patologii ogniskowej nie uwidoczniono, układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony, Struktury tylnojamowe o prawidłowym obrazie.

Szukałem w internecie odpowiedzi na moje pytanie, ale były one niespójne, a chciałbym, aby była ona konkretna. Liczę na pomoc. Pozdrawiam.

Mateusz 2011-01-22, 15:29

Bardzo ważną informacją jest to, że układ komorowy jest prawidłowy i symetryczny. Dobrze by było, gdyby napisał Pan z jakiego powodu wykonano CT i co wcześniej się działo. Inwolucja to zanik, zatem poszerzenie przestrzeni przymózgowych jest wynikiem zaniku.

neuron 2011-01-22, 22:35

Powodem były częste bóle głowy i ból gałek ocznych. Dodatkowo jest nadciśnienie tętnicze i dużo snu w dzień, ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie w tej sprawie.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

Mateusz 2011-01-25, 10:51