Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Poszerzenie przestrzeni płynowych nad płatami czołowymi

Poszerzenie przestrzeni płynowych nad płatami czołowymi

Był uraz głowy - choć wynik nie wiem czy jest adekwatny do wydarzenia czy coś się dzieje z głową- proszę o pomoc i wyjaśnienie wyniku, martwię się :(

Wynik z TK - głowy : Wykonano świadczenie według kodu 5.03.00.0000025. Badanie przeprowadzono bez wzmocnienia kontrastem (podwyższony poziom kreatyniny) wykonując warstwy grubości 2,5 i 7,5 mm w płaszczyznach poprzednich.

Dane ze skierowania : Badanie pourazowe - uderzenie głową

W badaniu TK uwidoczniono poszerzenie przestrzeni płynowych nad p latami czołowymi do około 4 mm - uwzględniając rozpoznanie kliniczne mogące odpowiadać artrofii korowej pourazowej.
Gęstość tkankowa substancji białej i szarej prawidłowa.
Układ komorowy nadnamiotowy prawidłowej wielkości, symetryczny, nieprzemieszczony.
Struktury tylnojamowe i komora IV bez zmian.
W obrębie kostnych zmian nie uwidoczniono.

Wniosek :
Uwzględniając dane kliniczne - uraz poszerzone przestrzenie płynowe nad płatami czołowymi mogą odpowiadać artrofii korowej o charakterze pourazowym.

Czy jest to wynik, którym powinnam się niepokoić?? Proszę o pomoc !! Jakoś z pół roku po wydarzeniu *dziwnie mam w tej głowie* - jest jakaś *zamyślona, przywieszona* - jest inaczej niż zwykle :( Pije kawę - nie ma pobudzenia, pije piwo - 0 odczucia odurzenia ... Martwi mnie to bardzo :(

Agnieszka 2012-09-07, 20:09