Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych Virchofa- Robina typ II

Poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych Virchofa- Robina typ II

Prosiłbym o przetłumaczenie wyniku badania MR głowy. Wykryto w nim dyskretne uogólnione poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych Virchofa-Robina, typ II. Co oznacza taki wynik i z jakimi konsekwencjami się wiąże? CHodzi o moją siostrę, lat 24, po wypadku.














Doncarlos 2011-10-28, 07:50

Są to zmiany wrodzone, występujące dosyć często w populacji ( u jednych te przestrzenie są po prostu większe niż u innych), nie są patologią i nie wiążą się z żadnymi objawami.

neuron 2011-10-30, 13:42

Mam prośbę o wytłumaczenie wyniku badania przysadki mózgowej poprzez rezonans magnetyczny. Oto co mi napisano
W badaniu pilotażowym głowy w sekwencji T2 zależnej w płaszczyznach poprzecznych niewielka asymetria komór,lewa szersza (odmiana rozwojowa)Układ komorowy nieprzemieszczony, położony w osi. Obustronnie w centrum semiovalae drobne poszerzenie przestrzeni naczyniowych Virchowa-Robina. Przysadka mózgowa o zachowanym sygnale i objętości bez zmian suspektywnch o mikro czy makrogruczolaka. Lejek przysadki symetryczny , prawidłowy. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych prawidłowe.
Dziękuje i pozdrawiam:

Paweł W. 2012-03-20, 14:31