Poszerzenie III komory mózgu

Witam,
jestem w 21 t.c. na badaniu USG wykryto powiększenie komory III (8mm). czy mojemu dziecku grozi wodogłowie??? czy wskażniki odnośnie poszerzenia komór bocznych gdzie norma jest do 9,9mm tyczy sie również komory III. próbowałam uzyskać jakąkolwiek informacje na temat własnie komory III ale bezkutecznie!!!
z góry dziekuje za odpowiedź, bo na razie odchodze od zmysłów :(














Magda 2011-10-27, 11:17

Lekarz wykonujący badanie powinien to Pani wyjaśnić, tym bardziej, że badanie jest odpłatne. Może to oznaczać tworzące się wodogłowie. Jednak trudno to jednoznacznie stwierdzić, gdy pozostałe komory są w granicach normy. Warto za jakiś czas wykonać powtórne badanie. Można także udać się do innego lekarza, polecanego aby ocenił i porównał wynik badania.

neuron 2011-10-30, 17:07

Witam,
byłam na kontroli u innego lekarza i to samo: poszrzona III komora; boczne w normie, symetryczne, pozostałe organy synka są w pełni prawidłowo rozwinięte. po 4 tygodniach byłam ponownie na kontroli i nadal jest poszerzona ale nic się nie zmieniło pozostało 8 mm. lekarz prowadzący jest bardzo dobrym i cenionym specjalistą!!! mam skierowanie na rezonans, ale nie wiem czy to dobry pomysł, czy to da odpowiedź co to może być??? czy wodogłowie czy po porstu taka *uroda*???

magda 2011-11-27, 22:42