Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Poronny zespół Dandy-Walkera

Poronny zespół Dandy-Walkera

Moj 5 letni syn trafił do szpitala po incydencie napadowym *padaczkopodobnym* W szpitalu wykonano TK stwierdzono *stosunkowo szeroką komorę IV z niewielką komunikacją za zbiornikiem cesterna magna. Innych zmian nie uwidoczniono*. W wypisie ze szpitala jako rozpoznanie napisano: PORONNY ZESPÓŁ DANDY WALKERA. Co to oznacza? Proszę o odpowiedz, gdyż lekarze stwierdzili ze nie ma to wpływu na rozwój i zdrowie dziecka.
Podrawiam














Celina 2010-11-29, 21:50

Proszę sprawdzić czy nie doszło do pomyłki. Jak Pani zapewne przeczyta w internecie zespół Dandy-Walkera jest poważną jednostką chorobową, noworodki mają małe szanse na prawidłowy rozwój. Słowo poronny oznacza, że ma ono mniejsze nasilenie niż normalna choroba. Trudno mi zatem powiedzieć czy faktycznie nie wpłynie ona na rozwój dziecka.

neuron 2010-11-30, 23:27

Bardzo dziekuję za odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie: Czy aby stwierdzic że występuje Zesół Dandy-Walkera, nie powinno występowac kilka czynników? Chodzi mi rozszerzenie IV komory mózgu razem z wodogłowiem, niedorozwojem robaka móżdżku czy wysokim ustawieniem namiotu móżdżku?
I proszę o odpowiedź jakie objawy może dawac sama * stosunkowo szeroka IV komora*?

Celina 2010-12-01, 17:27