Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Ponowne pojawienie się ataków padaczki przy stosowaniu Keppra

Ponowne pojawienie się ataków padaczki przy stosowaniu Keppra

Biorę lek keppra 2x1000mg dziennie.Miałem znów atak po 4 miesiącach.Czy trzeba zmienić lek żeby nie mieć ataków.Na jaki.Pozdrawiam.














Mirek. 2012-01-21, 11:36

Powiem tak ja tez biote ten lek i jeszcze jeden i miewam nadal ataki . by nie miec atakow po konkretnych lekach jest to sprawa indywidualna organizmu, polecam skontaktowanie sie z neurologiem prowadzącym byc moze zmieni lek lub doda inny. I my nie jestesmy w stanie powiedziec jaki lek sprawi ze nie bedzie ataków bo każdy organizm reaguje inaczej na inny lek . A czasem jest tak ze potrzeba czasu by ataki mineły. ale jak najbardziej radze kontakt z neurologiem prowadzącym.

Sylwia_25 2012-01-21, 19:29

Keppra to dość silny lek. Można jednak dodać drugi, bezproblemowo. W przypadku braku skuteczności monoterapii dodaje się drugi lek. Drugim lekiem może być np. Depakina lub Tegretol. Wszystko zależy jakie leki wcześniej Pan przyjmował.

neuron 2012-01-21, 20:58

*Mirku* ja biorę Kepprę 2x1000 mg i jeszcze do tego Tegretol 2x400 mg, nie jest zupełnie dobrze, ale i nie najgorzej,w moim przypadku nawrót choroby wywołał stres. Przy padaczce musisz brać bardzo regularnie leki, nie korzystać z napojów z %, wysypiać się co najmniej 8 godz. na dobę no i przede wszystkim żyć bez stresu, w dzisiejszych czasach bynajmniej to ostatnie jest nie możliwe.

alicja 2012-01-22, 10:31

Moją Żonę Paulinke odwiedziło dziś Pogotowie...Dwu Krotnie - pojawiły się ataki klasyczne których nie miała od ponad 10 lat. Kepprę bierze od 3 tygodni zamiast Timonilu ...co o tym myśleć? Przypadek?

Tomek 2012-08-01, 21:34