Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Pogłębione ustawienie kości krzyżowej i zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe od L1 do S1

Pogłębione ustawienie kości krzyżowej i zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe od L1 do S1

Pogłębione ustawienie kości krzyżowej.Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w badanym poziomie kręgosłupa z cechami wielopoziomowej dyskopatii,zmiany zwyrodnieniowe krążków między kręgowych(L2/L3,L4/L5-objaw prówniowy)-okrężne uwypuklenia krążków(bulging disc)z asymetrycznymi dokanałowymi wypuklinami pierścieni włókniastych na głębokość średnio do 0,5 cm,uciskiem na worek oponowy i przewężeniami kanałów korzeniowych,zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych.Osteofity na przednich krawędziach trzonów.Mam 52lata i wade wrodzoną ,brak zrostu łuku kręgu S1.Miałam już wrzod żołądka,a często jem leki przeciw bólowe od 2000 roku. Czy mam sznse na operacje z takimi zmianami w kręgosłupie.Bardzo proszę o poradę.

Jola M. 2011-12-14, 20:38

Można skonsultować się z neurochirurgiem, który musi ocenić nasilenie dolegliwości oraz obraz wyniku badania. Alternatywnie można rozważyć rehabilitację.

neuron 2011-12-15, 22:39

Odebrałam wynik rtg kregosłupa ledzwiowego ap bok i niewiem jak to ocenic prosze o porade to sa wyniki prawoboczne skrzywienie kregosłupa ledzwiowego z rotacja kregów .pogłebienie lordozy ledzwiowej .zwezenie krazka miedzykregowego ls/s1 prosze o porade

gosia 2011-12-16, 08:47