Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Pogłębiona lordoza lędźwiowa i przestrzeń międzykręgowa L5/S1 nieco zwężona

Pogłębiona lordoza lędźwiowa i przestrzeń międzykręgowa L5/S1 nieco zwężona

Witam
czy mogę prosić o zinterpretowanie wyniku:
pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa
Przestrzeń m-kręgowa L5/S1 nieco zwężona, zaostrzenie krawędzi trzonów na tym poziomie
Dziękuję














Carunia 2011-08-10, 16:14

Jest to opis rtg, który wskazuje na nieco pogłębione wygięcie kręgosłupa lędźwiowego do przodu, ale w granicach normy oraz dyskopatię L5-S1. Leczenie zależy od występujących dolegliwości.

neuron 2011-08-11, 23:30

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Czy taka dyskopatia może powodować ból w pachwinie?, hm no może nie ból tylko takie *ciągnięcie* i czasami ostry ból w prawym boku i z tyłu w okolicy nerek oraz promieniować w dół na cała prawą nogę?
Zrobiłam juz badania ogóle, mocz itd, ginekolog, wszystko ok, i nie wiem czy to od kręgosłupa? Zaczeło się m-c temu od bólu w prawym boku w okolicach jajników i tak do tej pory :( . Dodam, że do tej pory nic takiego mnie nie spotkało, fakt mam pracę siedzącą ale rowerem jeżdżę do niej i na ćwiczenia chodzę też w miarę możliwości.
Czy ktoś w Was miał podobne *doświadczenia*, wiem że trzeba dalej drązyć i do lekarza ale może czegoś dowiem sie tutaj?
:)
Pozdrawiam

carunia 2011-08-12, 08:14