Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Podwójne widzenie

Podwójne widzenie

Mam 21 lat. Od 3-mcy dwoi się mi obraz we wszystkich kierunkach w prawo (ciągłe dwojenie). Byłam u okulisty i stwierdzono ze wszystko jest dobrze. Dostałam skierowanie do neurologa, gdzie miałam zrobione badanie RM którego wynik brzmi następująco: *W istocie białej okołokomorowej drobne obszary o podwyższonym sygnale w sek. T2zal i FLAIR o wyglądzie zmian naczyniopochodnych lub demielnizacyjnych. Poza tym innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Ciało modzelowate odcinkowo ścieńczałe, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy asymetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Komora boczna prawa szersza- wariant anatomiczny. Cech patologicznego wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego w obrębie mózgowia nie uwidoczniono. Móżdżek bez zmian ogniskowych. Komora IV prawidłowej szerokości, położona w linii środkowej. W obszarze zbiorników kątów mostowo-móżdżkowych zmian patologicznych nie uwidoczniono. Kompleksy n. VII i VIII o prawidłowym przebiegu. Zaburzeń dyfuzji w obszarze tkanki mózgowej nie stwierdza się. Struktury miękkotkankowe oczodołów bez widocznych zmian patologicznych. Zatoki boczne nosa bez zmian ogniskowych*. Natępnie wysłano mnie znowu do okulisty który stwierdził: *Dwojenie we wszystkich kierunkach w prawo. OPL- przedni odcinek i dno w normie. Barwy rozpoznaje prawidłowo*. Co mogą oznaczać te wyniki?

Dorota 2013-07-29, 09:52

To może oznaczać początki stwardnienia rozsianego (demielinizacja mózgu) lub niedokrwienia mózgu (zmiany naczyniopochodne) , a dwojenie może też być objawem zeza , zaś aby widzieć pojedynczo, zaproponowałabym okulary ze szkłami pryzmatycznymi
dwojenie występuje , bo mógł zostać uszkodzony nerw , który unerwia mięśnie gałki ocznej
co do zmian naczyniowych mózgu , badanie Angio-CT lub Angio-MRI z kontrastem pozwala sprawdzić, czy któreś naczynia mózgowe nie są zapchane , a USG-Doppler szyi wykrywa , czy tętnice szyjne nie są zapchane - w obu przypadkach dochodzi do niedokrwienia mózgu - mózg dostaje za mało tlenu i za mało glukozy , co źle wpływa na jego pracę

ancka 2013-07-29, 22:13