Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Podchrzęstna zwyrodnieniowa przebudowa trzonów L3-L5

Podchrzęstna zwyrodnieniowa przebudowa trzonów L3-L5

Mam 42 lata. Bardzo proszę o pomoc. Wczoraj odebrałam wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego i jestem delikatnie mówiąc przestraszona. Do lekarza neurologa kierującego mnie na to badanie (pierwsze w życiu) dostanę się najwcześniej za miesiąc a dziś już ,,umieram* z niepokoju Proszę o interpretację wyniku, który niestety nie jest dla mnie zrozumiały. Oto fragment opisu: Podchrzęstna zwyrodnieniowa przebudowa trzonów L3-L5. Drobne osteofitykrawędziowe trzonów kręgów. Poziom L4/L5 - niewielka tylna szerokopodstawna wypuklina krążka m/k lateralizująca na stronę lewą modelująca worek oponowy, bez cech kompresji struktur nerwowych. Poziom L5/S1 - tylna szerokopodstawna wypuklina krążka m/k lateralizująca na stronę prawą modelującą zwój nerwowy S1 w prawym zachyłku bocznym kanału kręgowego, stykająca się z nerwem L5 w prawym otworze m/k i zwężająca dolną część lewego otworu międzykręgowego (bez cech kompresji przebiegającego w nim nerwu)

Jola 2012-07-05, 11:00

Witam. Czy naprawdę nikt nie jest w stanie powiedzieć co mi dolega? Boli mnie kręgosłup a wynik rezonansu jest dla mnie niezrozumiały. Z wypowiedzi na forum wywnioskowałam, że mam przepuklinę hm a nawet dwie. Czy tak? Czy ktoś napisze mi co więcej i co mam z tym zrobić. Proszę o pomoc.

Jola 2012-07-13, 08:33