Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Pochylanie głowy w bok u małego dziecka a padaczka

Pochylanie głowy w bok u małego dziecka a padaczka

Mam wielki problem i prosze o pomoc mam 17 miesieczna corke,skonczywszy 9 mz zaczela jej dziwnie opadac-potakiwac glowka trafilismy do szpitala lekarz wlaczyl jej leczenie depakina mimo ze eeg miala w normie,potem jeszcze dostalam sie z nia do kliniki w krakowie ,miala eeg wideo ktore nie pokazaly cech napadowych, napady potakiwania byly codziennie i sa nadal mimo tego ze aktualnie jest na dwoch lekach depakina i topamax,ostatnio skonsultowalam jej problem z pania prof,z w-wy i ona twierdzi ze nie musi to byc padaczka,(twierdzi ze moze to byc reflux)nasza prowadzaca tez tak twierdzi,co robic?rezonans i usg glowy w normie.Ostatnio tez zauwazylam u niej dziwne pochylania glowy w bok i od czasu do czasu pochylana powolne tulowia.Najczesciej robi to glowa gdy siedzi lub stoi,jak chodzi tego nie ma,jak lezy czasami wzdryga jej brzuszek i klatka piersiowa.rozwija sie dobrze czasem widze tylko jak lapie sie za uszy i wlosy.Chodzi ale jeszcze nie za dobrze,zaczela gdy miala 15 m-cy.prosze o rade

Anna 2012-03-01, 15:27

Wygląda na to, że córka rozwija się prawidłowo. Przy braku nieprawidłowości w badaniach i nadal występujących objawach mimo leczenia nie wydaje mi się aby był sens kontynuowania leczenia. Przyczyną mogą być problemy gastrologiczne, wiec warto to wykluczyć.

neuron 2012-03-01, 18:30