Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Płytka skolioza kręgosłupa lędźwiowego ze spłyceniem lordozy, osteofitozą i przepuklinami

Płytka skolioza kręgosłupa lędźwiowego ze spłyceniem lordozy, osteofitozą i przepuklinami

Jestem po TK i proszę o pomoc w odczytaniu wyniku i co dalej czeka mój bolesny kręgosłup. TK odcinka lędżwiowo-krzyżowego.
Płytka lewostronna skolioza kręgosłupa lędżwowego ze spłyceniem lordozy.
Cechy wąskiego kanału kręgowego.
Obniżenie krążków L1/L2,L2/L3iL4/L5. W obu wymienionych krążkach widoczne jest gromadzenie gazu /vacuum fenomenon/.Mniej rozległe podobne zmiany zwyrodnieniowe widac w pozostałych krążkach.Osteofitoza krawędzi trzonów o większym nasileniu po stronie prawej/wklęsłej skoliozy.
Od poziomuL1doL5 występują cechy stenozy kanału kręgowego spowodowane jego budową,skoliozą oraz okrężnymi przepuklinami krążków. Przepukliny uciskają worek oponowy i zwężają zachyłki boczne i otwory międzykręgowe.Najsilniej wyrażoną stenozę stwierdza się na poziomie L4/L5.
Przednio-tylny wymiar kanału nie przekracza 12mm.
Mam 46l i co czeka mnie dalej?

Jarek 2011-04-16, 22:13

Wydaje mi się, że rehabilitacja w tym wypadku nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Zmiany są liczne i nasilone. Najlepiej skonsultować się z neurochirurgiem. Należy rozważyć leczenie operacyjne z późniejszą rehabilitacją.

neuron 2011-04-17, 11:00

Jutro mam komisje w Zus i nie wiem czego się spodziewac czy będę mógł pracowac dodam że jestem po operacji wymiany biodra,którą miałem rok temu czy w moim przypadku mogę wrócic do pracy.

Jarek 2011-04-17, 11:56