Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Płaskie, lewoboczne, pozaotworowe protuzje jąder miażdżystych na poziomach L3-L4 i L4-L5

Płaskie, lewoboczne, pozaotworowe protuzje jąder miażdżystych na poziomach L3-L4 i L4-L5

Witam

Mam 44 lata i mm problem z kręgosłupem. Ostatnio zrobiłem sobie rezonans. Chciałbym sie dowiedzieć czy można to wyleczyć gimnastyką czy konieczna jest operacja.

O to wynik.

*Na poziomach L3/L4 i L4/L5 wykazano ** płaskie** lewoboczne pozaotworowe protuzje jąder miażdżystych, najprawdopodobniej bez istotnego ucisku struktur nerwowych. Zaznaczone dokanałowe uwypuklenia pierścienia włoknistego krążka międzykręgowego l5/s1 ze śladowym uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego. Degeneracyjne skrócenie czasu relaksacji t2 krążka międzykregowego l5/s1. Pozostałe segmenty kregosłupa w zakresie badania w normie. Uwidoczniony odcinek rdzenia kregowego i korzenie ogona końskiego są prawidłowe

Irek 2012-02-15, 14:38

Najlepiej udać się na rehabilitację i fizykoterapię. Duże znaczenie mają przede wszystkim występujące objawy. Myślę, że operacja na tą chwilę nie jest potrzebna.

neuron 2012-02-16, 20:15

Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

irek 2012-02-17, 21:13