Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Pieczenie i bóle odcinka lędźwiowego

Pieczenie i bóle odcinka lędźwiowego

.Moje problemy z kręgosłupem rozpoczęły się od 4 miesiąca ciąży, lekarz prowadzący ciąże powiedział,że dziecko pewnie gdzieś uciska i to powoduje ból i rzeczywiście wraz z przyjściem dziecka na świat bóle minęły......Powróciły po 7 miesiącach ale w postaci pieczenia i bóli odcinka lędźwiowego .Na początku było to tylko delikatne pieczenie ale teraz staje się to denerwujące.Miałam robiony RTG oraz TK oto wynik:
Badanie TK Kręgosłupa lędźwiowego wykonano na poziomach L3/L4, L4/L5 orazL5/S1

Centralna przepuklina krążka międzykregowego L5/S1 z modelowaniem worka oponowego, bez cech konfliktów tarczowo-korzeniowcyh na tym poziomie obustronnie.
Prawidłowy obraz TK przestrzeni międzykręgowych L3/L4 oraz L4/L5.
Niespojenie łuku S1-S3


I tak od kwietnia chodzę po lekarzach a ból jak był tak jest cały czas......
Przy okazji kazano mi odwiedzić urologa( wyniki ok, podobno małe kamienie w lewej nerce ale nie powinny dawać takiego bólu), chirurga( wyniki ok) i ginekologa ( mam dużą nadżerkę)....
Proszę o pomoc, bo ja już nie mam sił i sama nie wiem co teraz powinnam zrobić i do kogo się udać..

Rumunek00 2012-07-26, 14:22

Warto wykonać MR odcinka L-S, samo CT nie jest wystarczające. Wskazana jest rehabilitacja - to na pewno. Co do ewentualnych operacji potrzeba wyniku MR.

neuron 2012-07-28, 17:33

Czy sama centralna przepuklina krążka międzykregowego bez cech ucisku może powodować ból? I dlaczego mnie tak piecze w okolicach lędzwiowych?

rumunek00 2012-07-29, 09:26