Forum neurologiczne » Nerwobóle » Pętla tętnicy móżdżkowej w obrębie otworu i przewodu słuchowego wewnętrznego

Pętla tętnicy móżdżkowej w obrębie otworu i przewodu słuchowego wewnętrznego

Witam,

Od kilku lat cierpię na bardzo silne bóle połowy twarzy, ucha i skroni. Wykonałam rezonans magnetyczny. Treść brzmi: *Badanie angio-MR wykazało obecność niewielkiej pętli prawej tętnicy móżdżkowej przedniej dolnej w obrębie otworu i przewodu słuchowego wewnętrznego, po stronie lewej bez nieprawidłowości. Obraz pozostałych naczyń tętniczych mózgowia oraz struktur kątów mostowo-móżdżkowych prawidłowy*. Moje pytanie brzmi: co oznacza dokładnie interpretacja mojego MRI? Skąd ta pętla? Od kilku lat leczę się u neurologów, zażywam leki przeciwpadaczkowe, przeciwbólowe i okresowe blokady gałązek nerwu, które nie dają poprawy. Laryngolog mnie badał, stomatolog i chirurdzy szczękowi - jest wszystko w porządku. Ucho bardzo mnie boli, skroń i policzek, nawet zęby. Ból jest bardzo silny. Proszę o odpowiedź.

Wiktoria 2011-07-23, 16:37

Jest to najpewniej zmiana wrodzona. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie osobiście. Trudno mi powiedzieć jakie będzie w tym wypadku leczenie, czy ograniczy się do objawowego.

neuron 2011-07-24, 21:47