Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Papierosy a napady

Papierosy a napady

Witam. Przebywam obecnie na Guernsey (jedna z wysep brytyjskich) i pojawily sie u mnie napady Grand Mal czy jakos tak - te calego ciala. Zdazaja sie tylko nad ranem... Bylem u lokalnego neurologa i przepisal mi tabletki.
Podczas wywiadu gdy powiedzialem ze bardzo duzo pale , zwlaszcza wieczorami podunal mi mysl ze moze to byc spowodowane niedotlenieniem mozgu czy koorek nerwowych. Jezeli towarzyszy temu duzy stras to jest nawet wieksza szansa. Jestem sklonny rzucic palenie jezeli to ma pomoc chciaem tylko sie upewnic czy palenie naprade moze prowadzic do napadów ?

Kamil 2014-06-05, 15:18

Nie sadze zeby palenie papierosow doprowadzilo do atakow. Przeciez rano jak wstajesz nie palisz papierosow, prawda?Moj maz duzo palil, jasne ze lekarz powiedzial aby nie palil, wiec zaczal palic E-cigaret, nie duzo kilka razy dziennie. Palenie nie jest wskazane przy Epi, ale bez przesady ogladanie Tv, sluchanie muzyki itd tez jest niewskazane. To jak ma zyc ten chory, o alkoholu nie wspomne. Stres tez odpada. Jakie leki Kamilu przepisal Tobie lekarz jesli moge spytac?Tez mieszkamy na wyspach. Czy EpilimChromo? Maz w ciagu dnia czuje sie dobrze, ale wieczorem, porazka...male ataki 2-3 trwajace po 20 minut, dosyc silne ale z zachowana swiadomoscia. A jak wygladaja Twoje ataki?Pozdrawiam Trzymaj sie

Beatriz 2014-06-05, 20:06