Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Padaczka skroniowa

Padaczka skroniowa

Witam.
Zastanawiam się jak to jest...osoba,która dostaje ataku szału,krzyczy,rozwala wszystko w domu...to wszystko zostaje nagrane i obejrzane przez lekarzy,po czym osoba zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Ma omamy,chce kogoś zabić,lekarze chyba tego nie dostrzegają, ponieważ po krótkiej obserwacji bez badań rodzina dowiaduje się,że ma padaczkę skroniową. Nie zrobili żadnych badań,gdyż nie miała ataku.
Czy tak przebiega padaczka skroniowa? Dla mnie prędzej to schizofrenia,może choroba afektywna dwubiegunowa,ale padaczka?

Pytanie 2014-10-04, 20:37

Polska norma? Aż się włos na głowie jeży.
Bez badań nie można stwierdzić choroby. Nie wiem co ma wspólnego padaczka skroniowa z w/w objawami.

Kris 2014-10-04, 22:14

Przypadki są rurzne ja mam padaczke od 8 ego roku życia . Przeszedłem rurzne ataki , to co piszesz jest prawdą ,pierwsze 10 lat to była masakra . Atak utrata przytomności drgawki i bezdech .a lekarz co tam tabletki i witamine i dowidzenia . Nie wiem czy to dalej cię ineresuje ?

paweł 2014-10-28, 09:01

Ale padaczki nie diagnozuje się w szpitalu psychiatrycznym tylko na neurologii,dlatego się zastanawiam po co ktoś kłamie? Z jednej str.psychotropy (na co, na nic?),a z drugiej,ze wszystko ok tylko ma padaczkę. Trochę to śmieszne.
Pomijając fakt,że ktoś kto jest chory,czuje że coś nie gra lub widzi to jego rodzina szuka dalej.

A jak to teraz u Ciebie wygląda?

Pozdrawiam.

Prawda 2014-11-19, 21:53

A ty nie wiesz,że większość ludzi chorych psychicznie uważa,że oni są zdrowi tylko inni chorzy? A co za tym idzie nie powiedzą co lekarze zdiagnozowali. Wymyślą coś innego lub powiedzą tylko o czymś dla nich mniej groźnym.
To że lekarze leczą byle jak to chyba każdy wie,ale ktoś kto jest chory i słyszy,że jest coś jeszcze,a także wie o tym rodzina,idzie się badać do innego szpitala,na inny oddział. I w normalnej rodzinie powinno to być dopilnowane. Takie choroby nie znikną!
Padaczka? Robi się m.in.EEG,więc co ma 2-biegunówka/schizofrenia które są chorobami psychicznymi do padaczki,nawet skroniowej? To są badania w dwóch różnych szpitalach.

Magda 2014-11-21, 22:07

Po pierwsze dobrze zostać odpowiednio zdiagnozowanym.
Po drugie prawdziwa diagnoza to tylko początek. Badania,leki,często najbliżsi powinni pilnować czy lekarstwa są przyjmowane.
Często też rodzina próbuje ukryć fakt,że ktoś jest chory. Między innymi dlatego ślub kościelny można unieważnić.

katy 2014-12-20, 23:19

Dobra diagnoza to jest to!
Zaściankowość w naszym kraju niestety była,jest i będzie co i tak nie zmieni faktu choroby.

MarK 2015-02-08, 09:23