Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Padaczka i wodogłowie nadnamiotowe

Padaczka i wodogłowie nadnamiotowe

Mam 23 lata, 4 lata temu zdiagnozowano u mnie padaczke i wodogłowie nadnamiotowe Na padaczke zazywam Lamotrix 50 mg rano i wieczorem i od tamtego czasu dokuczają mi bóle glowy, z tylu glowy, są to bóle uciskowe i pomimo zazywania wielu lekow przepisywanych przez lekarzy neurologow bóle nie ustępują. Mam również zawroty głowy. Oczekuje na tomografie komputerowa, ale bardzo sie denerwuje bo neurolog skierowal mnie wlasnie na TK i do neurochirurga w zwiazku z wodogłowiem. Zdiagnozowano je w 2008 r po pierwszym napadzie( drugi mial miejsce w 2011, wtedy zdiagnozowano u mnie padaczke i zaczelam zazywać Lamotrix), ale nikt się tym szczegolnie nie zainteresowal. I teraz mam pytanie, czy to wodoglowie może być przyczyną tych bólów glowy, zawrotow glowy i stad biora się napady padaczkowe? Podaje wyniki ostatnich badan:
EEG: Zapis spoczynkowy zróżnicowany przestrzennie z średnionapięciowym rytmem alfa 10-11c/sek o ampl do 40uV. W odprowadzeniach trójkątnych kilkakrotnie uwidoczniono pojedyncze z tendencją do uogólniania fale theta o ostrych kształtach. RZ obecna. FS i HW bez istotnego wpływu na zapis.
TK: Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Zmian ogniskowych ani ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowegow obrebie mozgowia nie stwierdza sie. Układ komorowy nadnamiotowy poszerzony -wskaźnik Evansa-0,39, komora IIIszer - 16mm, symetryczny bez przemieszczen w linii środkowej. Komora IV prawidłowa. Nie stwierdza sie wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego.
Bardzo proszę o interpretację powyzszych wyników i odpowiedz na moje pytanie. Czy ten rodzaj wodogłowia trzeba operować?

Kinga 2015-02-08, 21:14