Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Padaczka a zachowanie

Padaczka a zachowanie

Witam
Mąż leczy się na padaczkę od 14 roku życia. Napady występują w nocy podczas snu, czasami nawet 3 razy na noc. Regularnie zażywa Neurotop i Keprrę, a ataki występują mimo tych mocnych leków. Moje pytanie czy padaczka wpływa na zachowanie i psychikę człowieka? Gdyż mój mąż okrutnie przeklina, ma bardzo wąski zakres słownictwa, występują u niego także skrajne stany emocjonalne lub agresja. Zdarza się czasami także tak że mąż potrafi bez przerwy przespać ok,3 dni i nic do niego nie dociera. Czy takie zachowanie może być spowodowane zażywaniem leków, czy to też objawy padaczki? A jeżeli choroba mojego męża nie wpływa na jego zachowanie, to czym ono jest spowodowane?

Edyta 2011-07-02, 10:40

Po każdym napadzie padaczkowym chory odczuwa senność, jeśli napady występują 3 razy w ciągu jednej nocy to możliwe, że mąż musi odespać te napady. Leki istotnie mogą wpływać na występowanie działań ubocznych, powodować senność czy zaburzenia koncentracji, chwiejność emocjonalna, nadpobudliwość, nerwowość, bóle głowy. Nie można wykluczyć zachowania wynikającego z charakteru czy wychowania.

neuron 2011-07-03, 22:30