Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Padaczka a nerwica

Padaczka a nerwica

Witam. Mam 21 lat, a od 14 roku życia choruję na *padaczkę*. Cudzysłów jest celowym zabiegiem, gdyż w żadnych badaniach nie wyszło, że na tę chorobę choruję.
Muszę zaznaczyć, że moje ataki miewam nad ranem i tylko w sytuacjach stresowych. Pierwszy mój atak miałam kilka dni po tym, jak ojciec wyjechał do Iraku na misję, kolejne podczas świąt, gdy go nie było. Raz miałam, gdy miałam dostać wyniki, czy dostałam się do szkoły. Później w czasie powodzi. Biorę leki Trileptal 300 z przerwami.
Muszę przyznać, że strasznie się denerwuje podczas zwykłych czynności. Np. gdy mam zamówić pizze przez telefon. Czasami boję się zasnąć, bo mam wrażenie, że albo dostanę ataku albo się nie obudzę.
Wyczytałam gdzieś, że to może być nerwica. Czy to może być to? Mam szukać jakiegoś psychiatry i pójść na wizytę? Jest to dla mnie bardzo ważna sprawa i męcząca.
Mój neurolog powiedział mi, że *to tylko pani decyzja*. Nie poradził nic.

Aga 2012-03-26, 13:01

To mogą być napady psychogenne. Ważne jak dokładnie wygląda taki napad i opis relacji świadka. Można udać się do psychiatry, aby chociaż ocenił czy objawy występują na tle nerwowym.

neuron 2012-03-27, 22:03

Witam.
Mam dokładnie taki sam problem, co do joty. Napady od 14go roku życia, prawidłowy zapis EEG, napady nad ranem w sytuacjach stresowych itd. Trileptal 300 też brałem, teraz jestem na Depakine Chrono 500 i Lamitrin 100, ale to nic nie dawało. kluczem do mojego problemu był zapis EKG, gdzie tętno spoczynkowe wynosiło 117bpm, a ciśnienie 140/90. Mój lekarz (nie neurolog) przepisał mi Atenolol 25 (1 rano, 1 wieczorem) Po tym leku natychmiast poczułem się lepiej; napady miałem średnio co 25 dni, a teraz od dwóch miesięcy - nic. Stres ustąpił czuję się znacznie lepiej, wysypiam się, a moje tętno spoczynkowe wynosi teraz 60 -65 (czyli podręcznikowo) a ciśnienie 110/70 (też podręcznikowo). wydaje mi się, że to jest klucz do naszego problemu. Pozdrawiam

Wiktor 2012-04-02, 14:04

W przypadku braku pewności co do jasnej diagnozy należy wykluczyć właśnie przede wszystkim przyczyny kardiologiczne, czyli do rozważenia wykonanie holter-ekg.

neuron 2012-04-03, 21:43

Wydaje mi się, że miałam kiedyś robione ekg, ale nie pamiętam by coś z tego wynikło, więc pewnie wszystko było w normie, bo potem nikt nic na ten temat nie mówił. Dziękuję za rady. Niedługo pójdę do psychiatry i po prostu porozmawiam.
A Depakine Chrono brałam przez dokładnie... 5 dni. Później zemdlałam na zajęciach i odstawiłam.

Aga 2012-04-04, 19:06

Też polecam i psychiatre i psychologa ;) ja choruje na padaczke od roku, a od jakiegos czasu tez mam nerwice. Poszlam do psychologa a potem do psychiatry i po przyjeciu lekow antydepresyjnych (ktore uspokoily moja nerwice) czuje ze jest lepiej. Warto iść porozmawiać. Ja się bałam psychiatry bo to tak za poważnie brzmialo, ale to jest lekarz jak każdy inny. Pozdrawiam.

Ola 2012-04-11, 21:41

Ja mam stwierdzoną Epilepsje a napady lękowe też mi sie pojawiają ale biore tabletki uspokajające i tez najczesciej w skutek silnego stresu , zdenerwowania lub po ataku gdy mam rozchwiane emocje... i dlatego prócz swoich leków Keppra 1000 i Tegretol 400 CR od paru miesiecy stosuje jako lek uspokajający Xanax 0,5 SR . Chorując już tyle lat moge smialo powiedziec ze te wszystkie leki w połączeniu daja mi szanse na normalne życie.

Sylwia_26 2012-04-13, 20:18

Witam, może jest ktoś na forum, kto ma odsprzedać *kilka* opakowań Trileptalu (niestety chwilowo nie mam ubezpieczenia). Więc jeśli miałby ktoś kilka *zbędnych* opakowań proszę pisać na email
Dzięki, pozdrawiam.

Tomasz 2013-07-31, 01:08

Konopna farmacja Poznań poleca na padaczkę ekstrakt z konopi CBD !!
Liczne badania, zaawansowana ekstrakcja i precyzyjna analiza laboratoryjna, każdej partii  czyni Nasz Olejek, jednym z najlepszych CBD świecie! Zastosowanie najnowszej technologi ekstrakcji nadkrytycznej CO2 dzięki temu olejek CBD jest najczystszym produktem tego typu na rynku, a jego skład i proporcje nadają mu unikalnych właściwości. Olejek zachowuje wszystkie właściwości i całe bogactwo lecznicze więcej informacji na www.konopiafarmacja.pl lub w naszym sklepie na ul. F. Ratajczaka 33 w Poznaniu

Konopna Farmacja 2017-05-11, 13:51