Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Padaczka a antykoncpcja

Padaczka a antykoncpcja

Czy Depakine Chrono 500 wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych Vixpo? Czy mogę być pewna, że nie zajdę w ciążę? Na ulotce Depakine Chrono pisze, że nie wpływa na działanie doustnych tabletek antykoncepcyjnych, zaś na ulotce Vixpo są wymienione leki przeciwpadaczkowe, które mogą osłabiać działanie leku i nie ma pośród nich Depakine Chrono ani leków o podobnym składzie. Jednak wolałabym mieć pewność.














An 2014-11-18, 11:16

A dlaczego nie konsultowałaś tego z ginekologiem? Lekarstwa mają wpływ na siebie,a zajście w ciążę bez zasięgnięcia porady ginekologa jak i neurologa jest trochę niepoważne.

Prawda 2014-11-19, 21:57

Ginekolog mnie nie poinformował w ogóle o tym, że leki przeciwpadaczkowe moga miec wplyw na antykoncepcje hormonalną. Sama sie pozniej tego dowiedzialam. Ale przepisując mi tabletki antykoncepcyjne wiedział o tym, że choruje na epilepsję i jakie leki przyjmuje i powiedzial że powinno byc wszystko w porządku, a wizyte u neurlogoa mam za jakis czas dopiero. Chcialam zasięgnoc po prostu jeszcze innej opini dopki nie beda miala stuprocentowej pewnosci od neurologa.

An 2014-11-23, 21:00

Zmień lekarza,bo to konował! Każdy lek może mieć wpływ na inne leki. Nawet na ulotkach jest napisane,że trzeba poinformować lekarza o przyjmowanych innych lekach.

katy 2014-12-20, 23:22