Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ostre migrenowe bóle głowy przy usuniętej wypuklinie kręgosłupa szyjnego

Ostre migrenowe bóle głowy przy usuniętej wypuklinie kręgosłupa szyjnego

Opis Mr głowy w sekwencji SE w obrazach T1, T2 pd-zależnych i tirm, w płaszcz.poprzecznych, strzałkowych i czołowych, dwufazowo:
pojedyńcze 4 mm ognisko gliozy najpewniej naczyniowo-pochodne w podkorowej istocie białej płata czołowego lewej półkuli mózgu...
Ostre migrenowe bóle głowy od ponad 6 mies.atak bólu potrafi trwać 3 tyg(bez przerw).
W grudniu przeszłam operacje kr.szyjnego, mam implant, usuniętą wypuklinę uciskającą rdzeń kręgowy, hydromielię w odc.szyjnym rdzenia kręgowego.
Przez 2 miesiące brałam pigułki antykoncepcyjne, których nie powinnam brać(opinia innego ginekologa, palę dużo papierosów), ginekolog stwierdził, ze mogłam po nich nawet dostać udaru.Pigułki odstawione, głowa boli nadal.Nie wiem z czym łączyć objawy...z pigułkami czy może kręgosłupem szyjnym?Jak zinterpretować wynik Mr?

Monika 2011-09-08, 15:39

Takie bóle głowy mogą wynikać z samej migreny, a wówczas brak nieprawidłowości w badaniach obrazowych czy neurologicznych. Opisana zmiana nie jest najpewniej przyczyną dolegliwości bólowych, jednak należy zweryfikować czynniki ryzyka, czyli rzucić palenie, zredukować wagę, tryb życia.

neuron 2011-09-09, 22:02