Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ostre bóle i zawroty głowy a zwapnienia w oponach na sklepistości mózgu

Ostre bóle i zawroty głowy a zwapnienia w oponach na sklepistości mózgu

Witam mam pytanie w pt miałam robione tk głowy z powodu ostrych bólów głowy które mam od 3 tyg ,momentami dochodzą też zawroty głowy czy zaniki pamięci,lub drżenia rąk.
W opisie wyszło : W obrębie struktur mózgu i móżdżku zmian ogniskowych nie uwidoczniono.Układ komorowy symetryczny,nieposzerzony,bez przemieszczeń.Przestrzenie przymózgowe nieposzerzone. Duże zwapnienia w sierpie mózgu i namiocie móżdzku. (to samo miałam 4 lata temu w tomografii)
Teraz doszło: Liczne drobne zwapnienia w oponach na sklepistości mózgu .Liczne drobne ogniska osteosklerotyczne w kościach pokrywy czaszki.Na granicy badania w dolnej części lewej zatoce szczękowej niejednorodna zmiana otoczona uwapnioną otoczką.
Możecie mi powiedzieć co znaczą i czym są spowodowane te zmiany w tomografii ,a przede wszystkim czy są groźne? Leki jakie zażywa to zaldiar 2x1 tabl,torecan 2x1tabl.pozdrawiam

Ania 2014-02-09, 12:07

Często zwapnienia wykrywane są przez przypadek i nie muszą świadczyć o czymś złym.Mogą to być np.przebyte miejscowe zapalenia.Nic się z tym szczególnie nie robi. Jednak może to być objaw zaburzeń hormonalnych przytarczyc, trzeba udać się do endokrynologa i to wyjaśnić. Jeżeli natomiast przyjmujesz torecan to nie wskazane jest długie przyjmowanie tego leku ponieważ może wywołać obawy podobne do choroby Parkinsona. W kwestii zmiany w zatoce udaj się do laryngologa

marek 2014-02-10, 22:29