Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Ospałość, znużenie i pulsowanie w głowie przy nerwicy z objawami somatycznymi

Ospałość, znużenie i pulsowanie w głowie przy nerwicy z objawami somatycznymi

Od prawie pół roku choruję na nerwicę z objawami somatycznymi. Od tygodnia jestem ospały i znużony, a jak robię jakieś czynności np. sprzątam w domu lub robię kanapki to robię się również znużony , a do tego jakoś taki nieprzytomnawy i nagle **przychodzi** wrażenie jakby kręciło mi się w głowie (ale to nie jest kręcenie w głowie) . Do tego zauważyłem coś takiego , że jak leżę w łóżku to bije mi tak serce (ale nie za mocno , raczej normalnie) , że przykładając np. rękę pod głowę lub poduszkę pod głowę to czuje te pulsowanie w głowie. Czasem to mija. Jak w piątek miałem przemeblowanie w domu to jak już trochę poprzesuwałem tych mebli to potem chwile odpocząłem i robiło mi się słabo. Badałem potem cisnienie i raczej bylo w normie. Przypomniało mi się , że jak wypije np z min. 2 piwa to w większości wypadków moje mięśnie rąk robią się osłabione lub tak jakbym ich nie czuł. Proszę mi powiedzieć czy te wszystkie objawy mogą być od tej mojej nerwicy ?

Grze_gorz 2011-09-09, 18:29

Może to być wynik stresu i zmęczenia, czy nawet nerwicy. Warto także udać się do lekarza POZ i wykonać badania kontrolne krwi, zbadać ciśnienie itp. Jeśli stosuje Pan leki uspokajające to mogą to być też skutki uboczne ich stosowania.

neuron 2011-11-05, 21:59