Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Osłabienie, zawroty głowy, brak ostrości widzenia na jedno oko

Osłabienie, zawroty głowy, brak ostrości widzenia na jedno oko

Witam

Parę razy w pracy (pracuje, jako sprzedawca) zdarzyły mi się silne zawroty głowy, mocne osłabienie, zmęczenie... wogóle nie mogłam pracować. Często czuję się zmęczona. Czasami boli mnie głowa. Ostatnio, jak wstałam zauważyłam, że wogóle ostro nie widzę na jedno oko (trwało to z pół godziny, potem przeszło), czasami czuję ból w tym oku. Mam astygmatyzm, ale bardzo mały.
Lodobno nie ma nic z tymi objawami wspólnego. I noszę okulary.

Niestety mam HCV, ale mój hepatolog powiedział, ze takie objawy występują w trakcie leczenia a ja sie nie leczę. Czekam dopiero w kolejce, bardzo długiej. Mam dobre wyniki, poza lekko podwyższonymi próbami wątrobowymi.

Wątroba jest w bardzo dobrym stanie, lekarz orzekł, ze te objawy nie mają nic wspólnego z HCV. To raczej jakaś choroba neurologiczna. Delikatnie dał do zrozumienia że to moze być stwardnienie rozsiane.
Ale mnie nie bolą mięśnie, nie czuję żadnego dyskonfortu w kończynach, tylko czasami plecy mnie bolą jak podzwigam, albo się długo poschylam. Nie mam problemów z równowagą.

Lekarz rodzinny powiedział, ze to przemęczenie... i nic więcej...
Poradźcie co zrobić
jakie badania wykonać? czytałam o rezonansie magnetycznym, ale on aż 600 zł kosztuje. czy jak lekarz prywatny wypisze skierowanie na niego to będę płaciła czy będzie na NFZ?
Jak długo się na taki rezonans na NFZ czeka? jestem z Wrocławia...

Proszę poradzcie coś... muszę pracować, a nie wiem czy będę w stanie. Objawy nie utrzymują się cały czas, ale pojawiają się raz, dwa w miesiącu
boję się że zaczną coraz częściej

Dziękuję za każdą radę

EVA 2012-05-30, 13:16

Witam z tego co przeczytałam to prawdopodobnie masz po prostu migrenę musisz iść do neurologa i zrobić odpowiednie badania - miałam bardzo podobne objawy bóle głowy zawroty nie widziałam no oko drętwienie jednej strony ciała problemy z oddychaniem ,utrzymaniem równowagi , przechodziło po jakim czasie ale potem znowu powracało dopiero wizyta w szpitalu i zrobienie wszystkich badań -rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa- lekarze stwierdzili że mam migrenę. Teraz biorę divascan choć bóle głowy dalej występują to nie sa takie mocne i mogę normalnie funkcjonować
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Ania 2012-05-31, 09:56

Dziekuję Aniu, obyś miała rację.
Bardzo przestraszył mnie hepatolog, a na badania pod kątem stwardnienia trzeba czekać. Wogóle u nas w regionie czeka sie na wizytę u neurologa.
I nie wiem co przez ten czas robić. Zacisnąć zęby i jakoś wytrzymać
Dziękuję, Pozdrawiam

Eva 2012-05-31, 12:32

Proponuję wizytę prywatną u dobrego neurologa... będzie szybciej. Przerabiałam i nadal to przerabiam. Do mojego neurologa, który mnie prowadzi od 5 lat na wizytę w poradni nie mam co liczyć, zdarza się przy dobrych ukladach dwa razy w roku... Dlatego chodzę prywatnie...

Stenia 2012-06-02, 13:53