Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Osłabienie wzroku przy naczyniaku tętniczo-żylnym

Osłabienie wzroku przy naczyniaku tętniczo-żylnym

Witam
3 miesiące temu nastąpiła nagła utrata ostrości wzroku. Teraz już się ustabilizowało ale w związku z tym, ze to jest wzrok postanowiłam od razu zareagować. Byłam u dobrego okulisty, który niestety nie potrafił wyjaśnić przyczyny. W związku z tym, że biorę tabletki Microgynon regulujące miesiączkę (na ulotce pisze że raz na kilkaset przypadków może nastąpić całkowita lub częściowa utrata ostrości wzroku). Skonsultowałam to z bardzo dobrą panią ginekolog, która stwierdziła, że raczej tabletki nie powinny być przyczyną utraty wzroku ale zaleciła narazie odstawienie tabletek dopóki nie będzie pewności i skierowała mnie na konsultację do neurologa. Neurolog z kolei zlecił rezonans magnetyczny głowy. W opisie badania pisze że mam torbiel kostna lub naczyniak żylny. Czy jest to coś groźnego? Czy jeszcze jakieś badania powinnam wykonać? Czy może występować naczyniak tętniczo-żylny? (w opisie MR-głowy tego nie wykazało)

Katarzyna 2011-04-06, 20:54

Jeśli chodzi o kierunek neurologiczny to raczej nie ma potrzeby dalszej diagnostyki. Badanie nie stwierdza jednoznacznie co to za zmiana. Ocenić musi ją osobiście na podstawie wyniku badania neurolog. Prawdopodobnie wymagać będą jedynie obserwacji. Co do zaburzeń ostrości wzroku przyczyna najpewniej jest inna.

neuron 2011-04-06, 23:32