Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Osłabienie lewych kończyn przy wypuklinie szyjnej

Osłabienie lewych kończyn przy wypuklinie szyjnej

Kochani pomóżcie bo normalnie zwariuję.
Od pewnego czasu mam jakby zmniejszone czucie w lewej ręce i nodze. Nie jest to bol ale takie jakby uczucie niedowładu. Chociaż siła mięśniowa jest taka sama jak w kończynach prawych.

Jak już kiedys pisałem na moim MRI wyszło :

Lordoza szyjna zniesiona z tendencją do wtórnej kifozy w odcinku górnym. Krążki m-k odcinka szyjnego kręgosłupa z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci częściowego obniżenia sygnału. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na tylno bocznych krawędziach trzonów i w stawach m-k. Centralna lateralizująca na prawo wypuklina krążka m-k C2/3 z modelacją worka oponowego i redukcją rezerwy objętościowej kanału kręgowego. Towarzysząca ostofitozie okrężna wypuklina krążka C3/4 z modelacją worka oponowego, redukcją rezerwy płynowej kanału kręgowego i przewężeniem otworów m-k. Centralna wypuklina krążka C5/6 z niewielką modelacją worka oponowego.
Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych

Zaznaczam że nie mam typowych bóli a tylko uczucie jakby moja lewa ręka i noga były znieczulone lub nie swoje. Ten stan wykańcza mnie psychicznie. Chodzę na rehabilitację ( na razie 6 dzień ) i bez skutków. Codziennie Nordic Walking ok 3-5 km.

Pomocy

Paweł 2012-04-23, 22:30

Należy rozważyć wykonanie jeszcze MR głowy. Wynik MR kręgosłupa nie tłumaczy objawów. Dobrze, aby zbadał Pana także neurolog.

neuron 2012-04-25, 20:25