Forum neurologiczne » Bóle głowy » Opis rezonansu glowy

Opis rezonansu glowy

Badanie mr glowy wykonano w sekwencjach echa spinowego i gradientowego przed i po dozylnym podaniu srodka kotrastowego w istocie bialej platow czolowych uwidocznono lacznie dwa ogniska leukodegeneracyjne - po stronie prawej 4 mm po stronie lewej 2,5 mm obraz zmian niespecyficznych najpewniej naczyniopochodnych poza tym sygnal istoty bialej i szarej obu polkul mozgowych jest prawidlowy uklad komorowy symetryczny nieposzerzony nieprzemieszczony przestrzenie plynowe przymozgowe prawidlowej szerokosci struktury mozgowe tylnego dolu czaszki komora 4 bez odchylen od normy w badaniu nie uwidoczniono ewidentnej obecnosci ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego ani obszarow utrudnionej dyfuzji zawartosc oczodolow i siodla tureckiego jest w normie mam 35 lat mam bole zawroty glowy ale to tez moga byc te bole od kregoslupa szyjnego bo po zabiegach ustapily prosze mi odpisac co jest w opisie mr glowy co tam sie dzieje zlego jakie to czeka mnie leczenie i czy to bardzo powazna choroba z gory dziekuje milego dnia

Danuta 2014-06-20, 10:45