Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Operacyjne leczenie przepukliny tarczy międzykręgowej

Operacyjne leczenie przepukliny tarczy międzykręgowej

Wykryto u mnie przepuklinę tarczy międzykręgowej na poziomie C6-C7 z uciskiem rdzenia kręgowego z prawej strony. Czy powinnam udać się na operację? Czy to jest przypadłość, którą można wyleczyć tylko i wyłącznie operacyjnie czy też są na to jakieś inne sposoby? Jak wygląda rehabilitacja po takiej operacji?














Cytrynka 2011-04-12, 13:38

O operacji decyduje lekarz, w zależności od występujących objawów. Nie ma innego leczenia przyczynowego, rehabilitacja pomaga, ale niezbędna jest współpraca chorego. Zwykle są to ćwiczenia ruchowe, codziennie przez około 4 tygodnie. Po rehabilitacji, ćwiczenia należy wykonywać samemu w domu regularnie już w zasadzie do końca. Jeśli jednak w Pani przypadku objawy są nasilone, to rozwiązaniem jest operacja.

neuron 2011-04-13, 19:41

Witam
mam taką samą diagnoze tzn. przepuklinę tarczy międzykręgowej na poziomie C6-C7 z uciskiem rdzenia kręgowego z lewej strony, ciekawe co u Pani Cytrynki ? pozdrawiam

Marcin 2012-06-13, 07:52

Witam.Ja takze zdiagnozowana mam przepukline na poziomie C6-C7,a takze wypukliny C4-C5 i C3-C4 z uciskiem worka oponowego i z przyleganiem do galezi nerwow.Mam wyznaczona date operacji.Boje sie jej.Mam pytanie:jak ona przebiega,czy dlugo lezy sie w szpitalu?

Baska 2012-06-13, 17:44

Witam
mnie lekarz powiedział, że jak dobrze pójdzie to 4 - 5 dni w szpitalu a później domek
pozdrawiam

Marcin 2012-06-18, 15:30