Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Operacja przy centralnej protruzji krążka międzykręgowego L5-S1 z uciskiem worka oponowego

Operacja przy centralnej protruzji krążka międzykręgowego L5-S1 z uciskiem worka oponowego

Doktorze to wynik mojego rezonansu-centralna protruzja krążka międzykręgowego L5/s1 Z z uciskiem worka oponowego.Czy konieczna jest operacja?Dziękuje za odp.














Tomasz l.29 2012-02-03, 11:38

Wszystko zależy od wyniku badania neurologicznego. Można zastosować wpierw rehabilitację, operacja jest ostatecznością.

neuron 2012-02-09, 19:24

Neurochirurg zdecydował się skierować mnie na operację,mówi że to jedyne wyjście,lub bez opercji dalej męczyć się z bólem...

Tomasz l.29 2012-02-12, 13:18

Cześć Tomek
Mam to samo. mam lat 37.
Może wymienimy się meilami, lub gg, aby obgadać co tu robić w takiej sprawie. ja jestem przerażony. I nie wiem czy dam radę pisac. Nie mogę siedzieć przez to wszystko.
Odpisz.

Daniel 2012-03-21, 19:18

Cześć,u Ciebie jaka dignoza? Ja już mam termin na operację...

Tomasz 2012-04-22, 18:56

Witam,
mam tą samą dolegliwość, i przede mną konsultacja u neurochirurga. Neurolog od dawna wysyła mnie na operację!
Jak się czujecie po tej operacji? warto było?
pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

Marzena 2012-05-17, 09:00

Witam ,ja narazie odwołałem operację,niejest zemną narazie tak żle,jeśli chodzi o ból,jak się pogorszy,to pod skalpel...,Marzena napisz co powiedzieł neurochirurg?operacja?

Tomasz 2012-06-03, 16:18

Operacja jest zazwyczaj ostatecznością gdy ma się problemy z normalnym poruszaniem, ale zależy od neurochirurga co on o tym myśli. Sama operacja nic potwornego też się jej obawiałem ale spokojnie wszystko poszło. Jedynie po operacji niekoniecznie można być zadowolonym do końca. Ja jestem 8 miesięcy po i owszem bóle są mniejsze ale nie ustąpiły do końca. Odbyłem pobyt w sanatorium i na rehabilitacji stacjonarnej i raczej bez poprawy. Ale z tego co wyczytałem z opisów rezonansu to wychodzi na to że mój słup to istna ruina. Tak, ze nie ma co się wzorować na doświadczeniach innych.

Kris 2012-06-06, 12:44