Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Operacja na kręgosłup lędźwiowo- krzyżowy przy bólu pleców i nóg

Operacja na kręgosłup lędźwiowo- krzyżowy przy bólu pleców i nóg

Od pewnego czasu bardzo mnie bolą plecy i nogi nie mogę długo chodzić.Byłem u lekarza ortopedy dostałem skierowanie na TK kręgosłupa lędńwiowo- krzyżowy.Oto wynik badania ; Ograniczenie fijologicznej lordozy w badanym odcinku.Niewielkie obniżenie wyskości w częściach środkowych trzonów kręgowych od L1 do L4.Grubobobleczkowa przebudowa struktur kostnej wszystkich trzonów objętych badaniem.Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego-14mm.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w małych stawach międzykręgowych.Na poziomie L1/L2 i L2/L3 widoczny jest dyskretny bulging krążków międzykręgowych z modelowaniem worka oponowego,bez cech ucisku na korzenie nerwowe.Na poziomie L3/L4 i L4/L5 widoczny jest bulging krążków międzykręgowych dokanałowo na głębokości 2mm,z modelowaniem worka oponowego,bez cech ucisku na korzenie nerowe.Na poziomie L5/S1 widoczny jest bulging krążka międzykręgowego dokanłowo i do otworów międzykręgowych,na głębokości ok 3mm,z tylno- prawoboczną portuzją jądra miażdżystego dokanałowo i do prawego zachyłka korzeniowego na głębokości 6mm,z uciskiem na worek oponowy,ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych ;z przyleganiem niepogrubiałego przedniego korzenia nerwowego prawego do portuji- bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi po stronie lewej.

Wack 2013-03-20, 10:10