Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Operacja kręgosłupa szyjnego przy zawrotach głowy

Operacja kręgosłupa szyjnego przy zawrotach głowy

Witam, kilka tygodni temu z powodu zawrotów głowy zrobiłam rezonans glowy i kręgoslupa szyjnego. Badania wykazały , ze mam oponiaka 10x7mm zlokalizowanego u podstawy czaszki, ktory prawdopodobnie da sie naswietlic gamma knife oraz nastepujace nieprawidlowosci w obrebie kregosłupa szyjnego:
na poziomach C4/C5, C5/C6 i C6/C7 widoczne są zmiany zwyrodnieniowe krążków miedzykregowych w postaci nierównosci blaszek granicznych, odwodnienia krążków oraz przepuklin:
-na C4/C5 zmiany centralno-obuboczne, dyskretnie większe po stronie prawej ze spłyceniem zachyłka bocznego i impresja na prawy korzeń nerwowy
-na C5/C6 zmiany najbardziej wyrazone; osteofity na tylnych i tylko-bocznyc zarysach trzonów, wieksze po stronie prawej ze zwężeniem kanału kregowego w wymiarze ap do 9 mm i zwezeniem obu zachyłków bocznych i otworów miedzykregowych, zwłaszcza po stronie prawej
-na C6/C7 osteofity na tylnych i tylno-bocznych zarysach trzonów, wieksze po stronie prawej ze zwęzeniem kanału kregowego do 10mm zwęzeniem prawego zachyłka bocznego i otoworu miedzykregowego. Moje objawy - to dziwne odczucie chwiejności podczas chodzenia i nagłe marznięcie rak, zwłaszcza prawej, a więc niezbyt dokuczliwe.
Co zrobic najpierw- naswietlic oponiaka, co bedzie mozliwe za ok 8 miesięcy odczekania w kolejce, czy najpierw zoperować kregoslup i gdzie poddac sie operacji? czy da się jeszcze ratować rehabilitacją? Czy warto zwlekać z operacja, czy to zbyt niebezpieczne? Pierwszy neurochirug, u którego byłam powiedział, ze muszę zadecydować
sama, ale jakoś mam za mało wiedzy, zeby podjać taką decyzję. mam 56 lat.

Ewelina 2013-04-04, 13:25