Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Operacja kręgosłupa przy bólach pleców i braku czucia w palcach ręki

Operacja kręgosłupa przy bólach pleców i braku czucia w palcach ręki

Bardzo proszę o interpretację opisu badania MR byłam u dwóch lekarzy neurochirurgów, ale maja bardzo różne zdania na ten temat i teraz mam zamęt w głowie.
Ograniczenie lordozy szyjnej.
Na poziomie C3/C4 niewielkie lewoboczne uwypuklenie tarczy międzykręgowej wraz z wyostrzeniami krawędzi przyległych trzonów nieznacznie zwężają lewy kanał korzeniowy.
Na poziomie C4/C5 niewielkie uwypuklenie tarczy międzykręgowej z niewielkimi wyostrzeniami krawędzi przyległych trzonów miernie zwężają oba kanały korzeniowe.
Na poziomie C5/C6 widoczna jest duża centralno-dwuboczna lataralizująca na lewo wypuklina tarczy międzykręgowej zwężająca głównie lewy kanał korzeniowy i uciskająca worek oponowy.wyciągnięcia krawędzi przyległych trzonów towarzyszą wypuklinie.
Na poziomie C6/C7 niewielkie centralno-dwuboczne uwypuklenie tarczy międzykręgowej z niewielkimi wyostrzeniami krawędzi trzonów miernie zwężają oba kanały korzeniowe.
Na poziomie C7/TH1 widoczna jest centralno-dwuboczna wypuklina tarczy międzykręgowej modelująca worek oponowy i w większym stopniu zwężająca lewy kanał korzeniowy, osteofity pogłębiają ucisk.
Redukcja rezerwy płynowej przedrdzeniowej na tych trzech poziomach, wymiar strzałkowy rdzenia kręgowego wynosi ok.9 mm.
Sygnał z rdzenia kręgowego na tym odcinku prawidłowy.

Dodam, że mam 42 lata i od 6 tygodni walczę z bólem z pomocą neurologa i wizytami u neurochirurgów, zapisałam się nawet na operacje ale to na koniec września. Pytanie czy operować? I czy po operacji wróci mi czucie w palcach lewej ręki?

Giza 2012-05-31, 09:17