Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Operacja czy ćwiczenia

Operacja czy ćwiczenia

Od kilku tygodni mam bóle w dolnej okolicy kręgosłupa. Występują centralnie tuż nad pośladkami i obejmują czasami kość ogonową. Wynik MRI:
Badanie MRI kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2 – zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych
- Dehydratacja krążków m-kręgowych w odcinku L2-S1,
- Obniżenie wysokości krążka m-kręgowego L5-S1,
- Dokanałowa, szerokopodstawna przepuklina krążka m-kręgowego L4-L5, która uciska worek oponowy oraz obustronnie zwęża otwory m-kręgowe,
- Niewielkie dokanałowe, szerokopodstawne wypukliny krążków L2-L3-L4 powodujące nieznaczne modelowanie worka opony twardej i obustronne spłycenie otworów międzykręgowych,
- Przednia osteofitoza krawędziowa trzonów w odcinku L1-L5,
- Wysokość trzonów prawidłowa,
- Stożek rdzenia prawidłowy,
- Na poziomie S2 obustronnie torbiele okołokorzeniowe średnicy do 18 mm.

Neurolog po przejrzeniu płytki stwierdził wypukliny jąder miażdżystych dysków L3-L4 i L4-L5 o charakterze centralnym i wymiarach 3-4 mm. Nie ma cech ciasnoty wewnątrzkanałowej.

Na razie jestem na lekach przeciwbólowych, a przed 4 dniami miałem blokadę przykręgosłupową. Mimo to neurolog twierdzi, że nie widzi potrzeby ingerencji neurochirurgicznej. Natomiast mam ćwiczyć i to da poprawę.
Co o tym sądzicie?

Tadzio 2014-06-24, 23:21

Lekarz zna dokładnie Twój przypadek. Pozatym mineło dopiero kilka dni od blokady także jest jeszcze stosunkowo wcześnie żeby podejmować jakieś drastyczne kroki. Bądż co bądź byłaby to kolejna ingerencja w organizm.

Pozatym jak miałem zabieg chirurgiczny to warunkiem żeby go mieć była wcześniejsza (nieudana) rehabilitacja. Daj szanse ćwiczeniom i dopiero po paru miesiącach będzie można powiedzieć coś więcej.
_____________________
http://dbamokregoslup.pl

dużo zdrowia
Patryk
_____________________________________________
nie jestem lekarzem, nie udzielam porad medycznych
bóle kręgosłupa DA się wyleczyć

Patryk, dbamokregoslup.pl 2014-06-25, 16:05

Mam podobne bóle. Zastanawiam się czy ten rewelacyjnie opisany na stronie http://xeniapolska.com/opaska-na-brzuchkregoslup/ produkt faktycznie jest tak dobry i ma takie świetne działanie przy bólach kręgosłupa?

Ksenia 2014-08-27, 20:13