Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Okropny ból szyi i drętwienie kończyn

Okropny ból szyi i drętwienie kończyn

Witam,jestem po urazie kregu c2 zlamanie w trzech miejscach oraz wstrzasnienie pnia mozgu wypadek komunikacyjny.operowany po trzech dobach po zdazeniu metoda acdf c2c3.przed zabiegiem unieruchomiona lewa reka az do barku oraz polowiczy paraliz lewej nogi.po zbiegu tydzien juz w domu pojawilo sie dretwienie opuszkow prawej dotychczas zdrowej reki oraz palcow prawej dotychczas zdrowej nogi jest trzy tygodnie po operacji zakres dretwienia zwieksza sie dodam ze od poczatku po zabiegu odczuwam ogromne bole splotow nerwowych biegnacych od zdretwialej i obolalej calkowicie lewej strony szyi- bol szyi nie wiem czy pochodzi od zabiegu czy w skutek wypadku brak pamieci przed zabiegiem lewa czesc szyi czycie duzego obrzeku po tygodniu po zabiegu lewa reka calkowicie sparalizowana drgnela i macham nia bezwladnie w stawie lokciowym i barkowym prosze o sugestie jak dlugo moze utrzymac sie bol i uczucie obrzeku dodam ze dojscie do operacji bylo z drugiej prewej strony szyi:-)dziekuje i pozdrawiam ws

Marek 2012-02-20, 16:21

Tak naprawdę powinien skonsultować Pana neurochirurg. Trudno powiedzieć czy objawy wynikają z obrzęku po wypadku i operacji czy doszło do powikłań. Ważne jest badanie neurologiczne i porównanie go ze stanem zaraz po operacji.

neuron 2012-02-20, 20:23

Witam ponownie jestem juz miesiac po ponownej operacji repozycji kregow c2-3 jest mniej bolu pozostalo niedowlad czterokonczynowy i wiele objawow neurologicznych troche poruszam sie na nogach narazie orzeczono calkowita niezdolnosc do samodzielnego funkcjonowania nadal kregi sa przesuniete wzledem siebie ok 4mm bylo 10mm neurochirurg mowi ze narazie jest ok i chce mnie widziec dopiero za dwa miesiace pierwsza operacja trwala 45min druga 5-6godzin jezdzijcie tylko dobrymi duzymi autami z poduszkami gdzie sie da bo to wszystko jest okropne

marek 2012-05-04, 10:46